Statut REGULAMIN PRZEDSZKOLA NR 7 „POD MUCHOMORKIEM” W SULECHOWIE WIZJA I MISJA PRZEDSZKOLA Kalendarz imprez i uroczystości  rok szkolny 2022/2023 Ramowy rozkład dnia O Nas „Muchomorkowy" kolorowy dzień z bajką” . Wykaz pracowników przedszkola Informacja o odpłatności WSPÓŁPRACA Z RODZICAMI PODSTAWA PROGRAMOWA WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO DLA PRZEDSZKOLI ORAZ INNYCH FORM WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO KLAUZULA INFORMACYJNA

WIZJA I MISJA PRZEDSZKOLA

Hasło określające misję i wizję naszego przedszkola brzmi :

„Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć, nauczyłem się  w przedszkolu – o tym jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi,  patrzeć,  odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat.”

Robert Fulghum

MISJA PRZEDSZKOLA

Przedszkole  wspomaga  wszechstronny  rozwój  każdego  wychowanka  w  oparciu o rozpoznanie jego indywidualnych potrzeb i możliwości, kształtuje w nim poczucie własnej wartości, uczy go tolerancji i patriotyzmu, pomaga w odnoszeniu sukcesów i pokonywaniu trudności oraz umożliwia rozwój uzdolnień i zainteresowań. Kształtuje właściwe postawy wobec  otoczenia  społecznego,  przyrodniczego  i  technicznego.  Rozwija  kompetencje komunikacyjne  i  kreatywność  oraz  kształtuje  otwartość  na  wiedzę.  Wyposaża wychowanka w wiedzę i umiejętności umożliwiające udany start szkolny. Przedszkole pełni funkcję doradczą i wspierającą działania wychowawcze wobec rodziców.