MIKOŁAJKI W SALI ZABAW „AREK”

W tym roku z okazji Mikołajek przedszkolaki z grupy „Zajączki” uczestniczyły w wycieczce autokarowej do Sali zabaw „Arek” w Zielonej Górze, gdzie spotkały się ze Świętym Mikołajem.

Oczekując upragnionego gościa dzieci z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w zabawach ruchowych, malowaniu twarzy, zabawach plastycznych i pysznym poczęstunku przygotowanym przez wykwalifikowanych animatorów. Po zakończonej zabawie dzieci nadsłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które słychać było już z daleka i świadczyło to o tym, że zbliża się do nich nikt inny jak Święty Mikołaj. Dzieci były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się na kolanach Świętego Mikołaja trochę zawstydzone. Oprócz pełnego prezentów worka Święty Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiając z dziećmi, zachęcał je do tego, by były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu.

Na zakończenie Święty Mikołaj wręczył wszystkim przedszkolakom paczki, a w nich dla każdego coś dobrego. I dla Mikołaja przedszkolaki przygotowały niespodziankę w postaci wierszyka, w którym obiecały być grzeczne przez cały rok i podziękowały za to, że nas odwiedza co roku.

Oczekiwane przez spotkanie ze Świętym Mikołajem upłynęło w bardzo miłej atmosferze i przyniosło naszym podopiecznym wiele radości.

Mikołajki w formie wyjazdowej spotkały się z ogromną aprobatą i uznaniem ze strony rodziców, bo to też dzięki nim ten wyjazd się udał. No cóż aż szkoda, że Święty Mikołaj odwiedza nas tylko raz w roku…

Opracowała:

mgr Beata Dobrowolska