ALU ZBIERACZE

Podsumowanie XIII edycji konkursu na największego Alu – zbieracza

w roku szkolnym 2018/2019 w przedszkolu nr 7 „Pod Muchomorkiem”

Edukacja ekologiczna w naszym przedszkolu – to już konieczność. Z roku na rok staramy się pielęgnować zakorzenioną wśród wychowanków dbałość o środowisko to najbliższe, jak również i to dalsze. Jedną z form jej ochrony jest uczestniczenie w programie „Odzysku puszek aluminiowych”. Cała społeczność przedszkolna chętnie przystąpiła do XIII edycji konkursu na największego Alu – zbieracza”. W ciągu roku każda puszka była na wagę złota. Duże ich ilości były przynoszone w „srebrny poniedziałek”.Wychowawcy grup pod koniec każdego miesiąca dokonywali ewidencji dostarczonych do przedszkola puszek.
W zbieranie surowców wtórnych są zaangażowane niekiedy całe rodziny naszych wychowanków, a także znajomi i sąsiedzi rodzion. W połowie maja dokonaliśmy podsumowania całorocznej zbiórki surowców wtórnych. Dokładnie 15 maja br. sprzedaliśmy ostatnią III turę surowców wtórnych. Łącznie sprzedaliśmy 770 kg puszek aluminiowych (264 puszek na jedno dziecko) oraz 1330 kg makulatury. W tym roku szkolnym największą ilość puszek zgromadzili: 4 – letni Oliwier – 3981 puszek i 6 – letni Wojciech – 3801 puszek. To nasi obecni zwycięzcy i najwięksi Super Alu-zbieracze. Jesteśmy dumni z osiągnieć naszych dzieci i zadowoleni z wyników tegorocznej akcji. Tradycyjnie kwotę uzyskaną ze sprzedaży surowców wtórnych przeznaczyliśmy na nagrody dla Alu-zbieraczy oraz każda grupa otrzymała dofinansowanie do Dnia Dziecka.

Gratulujemy wszystkim Alu - zbieraczom. Dziękujemy i zbierajmy dalej.

Koordynator ds. ekologii

mgr Elżbieta Lewkowicz