Dzień Marchewki

Grupa Jeżyków 5 kwietnia obchodziła Dzień Marchewki. Cała grupa ubrała się w kolor „marchewkowy” – kolor pomarańczowy. Celem tego dnia było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw i owoców jako darów natury na przykładzie marchewki oraz rozwijanie umiejętności współdziałania w zespole. Można się było dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy o marchewce, a wszystkie nasze działania były związane tematycznie z marchewką. Były zabawy ruchowe ze śpiewem, zabawa orientacyjno – porządkowa z podawaniem marchewki z rąk do rąk, zagadki i tańce integracyjne przy muzyce a także upiekliśmy marchewkowe babeczki. Na zakończenie pobytu w przedszkolu odbyła się degustacja babeczek. W naszej sali pojawiła się pojawiła się OOOOGROMNA marchewka – fotobudka, gdzie przedszkolaki mogły sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie. Wszyscy świetnie się bawili i marchewkę polubili :-):-):-)

Opracowała :

mgr Edyta Wawrzynowicz