Bal karnawałowy - Motylki

Wszyscy bawią się wspaniale, jak co roku w karnawale”

W dniach 8. i 15 lutego 2019r. w naszym przedszkolu w gr. „Motylki” odbyły się bale karnawałowe. W tych dniach już od rana w naszej sali pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek: wróżki, królewny, delikatne motylki, diabełki, kotki, Spider-Mana, Batmana, ...nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. .Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Po śniadaniu, już wszyscy gotowi do zabawy, rozpoczęli bal. Nauczycielki w grupie dołożyły wszelkich starań by wystrój sali wprowadzał dzieci w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Dzieci, przebrane w barwne i pomysłowe stroje, bawiły się świetnie, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała je do tańców. Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce – przy rytmach wesołej muzyki, były one przeplatane zabawami oraz konkursami, zwycięzcy byli nagradzani cukierkami oraz balonikami. Oczywiście znalazło się również coś dla spragnionych i zmęczonych, chwila relaksu przy wspólnym poczęstunku i pamiątkowe zdjęcia. Do domu dzieci wracały we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami.

Opracowała: mgr Elżbieta Judek