Dzień babci i dziadka” 2019 – gr. Motylki

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W naszym przedszkolu zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar uroczystości przedszkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.
Dnia 4 stycznia 2019 r. w gr. „Motylki” odbyła się ta wspaniała uroczystość. Na wstępie nauczycielka mgr Elżbieta Judek przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami a następnie złożyła serdeczne życzenia wszystkim babciom i dziadkom. W swojej pięknie udekorowanej sali dzieci wraz ze swoją wychowawczynią przygotowały piękny program artystyczny. Na początku programu dzieci przedstawiły przedstawienie o narodzinach Jezusa, a następnie były wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Frekwencja jak co roku dopisała. Rodzice przygotowali dla babć i dziadków poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty oraz owoców. Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Na koniec uroczystości dzieci zaprosiły swoich gości do wspólnej zabawy przy muzyce. Dziewczynki tańczyły ze swoimi dziadkami, a chłopcy z babciami. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Dzieci poczuły się prawdziwymi gospodarzami swojej sali oraz placówki przedszkolnej. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

Opracowała:

mgr Elżbieta Judek